Kategoriler
Mantolama uygulamaları
Haberler / Duyurular
gönder 

DIŞ CEPHE KAPLAMA - İÇ CEPHE KAPLAMA

 

DIŞ CEPHE KAPLAMALARI

 

Yalıtımlı Dış Cephe Kaplamaları Dış cephe kaplama

Dış cephe kaplamaları Dış cephe kaplama modelleri, dış cephe kaplama çeşitleri, Dış cephe kaplama fiyatları, Dış cephe kaplama yöntemleri, Dış cephe kaplama uygulamaları, cam cephe kaplamaları, alüminyum cephe kaplamaları,

İstanbul dış cephe kaplamaları  Ankara dış cephe kaplamaları cephe kaplamaları cephe kaplama dış cephe siding mantolama kaplamaları, alüminyum cephe kaplamaları silikon cephe kaplamaları  cephe kaplama firmaları alüminyum cephe kaplamaları kompozit cephe kaplamaları cam cephe kaplamaları granit cephe kaplamaları sandviç panel cephekaplamaları dış cephe nedir? dış cephe kaplama laminat strafor çatı kaplama paneller cotta cephe kaplama elemanları siding kaplama söve trapez cephe kaplamaları prekast cephe kaplamaları izolasyon cephe kaplamaları, ahşap cephe kaplamaları, cephe sistemleri terra cotta cam cephe giydirme cephe kaplamaları cephe giydirme alüminyum profil alüminyum doğrama

 

Dekoratif Dış Cephe

PREKAST DIŞ CEPHE KAPLAMALARI

Kompozit Laminant dış cephe kaplamaları
 

Dış Cephe Kaplamaları Nelerdir?

Dış cephe

Özellikle günümüzde binaların estetik görünümleri ve ısıl yalıtımları için birçok kaplama teknolojisi bulunmaktadır. Binanın dış yapısının üstüne monte edilebilen, alüminyum, ahşap, mermer, granit, limra, kompozit, siding gibi kaplama yöntemleri mevcuttur. Bu teknolojiler ile bina veya evleriniz hem daha güzel bir dış görünüme sahip olacak hem de daha iyi bir ısı yalıtımı sağlanmış olacaktır.

Duvarların analitik olarak incelenebilmesi için duvarın üç ayrı bölümde ele alınır ve bu bölümler,
- Kaplama
- Çekirdek
- Kaplama

Bunlardan dış kaplamalar, dış duvarın dış yüzünde bulunan ve yapının dış atmosferle doğrudan temas eden yüzeylerini oluşturur.

Doğrudan yapı dışından yani atmosferden gelen zararlı etkilerden duvar çekirdeğini koruma görevi dış kaplama malzemesi tarafından karşılanacaktır.

Dolayısıyla, bu amaçla kullanılacak kaplama malzemelerinin,
- Atmosferin kimyasal etkilerine dayanıklı olması
- Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden bozulmaması
- Sıcaklık farkları dolayısıyla oluşacak genleşme ve daralmalardan zarar görmemesi
- Yağış sularından bozulmaması ve suyu içine almaması
- Don etkisiyle bozulmaması
- İçten gelen ve iç yüzeyde oluşan buharın dışarıya çıkmasına engel olmaması gibi temel özelliklere sahip malzemeler olması gerekir

Yapı fiziğiyle doğrudan ilgili bu gibi özellikler dışında, dış kaplamaların, binanın görünen yüzünü oluşturduğu için, renk, doku özellikleriyle birlikte estetik yönden de binayı takdim edici nitelikleri bünyesinde toplaması beklenir.

Dış kaplama malzemeleri bina cephesine uygulanabilme yönünden temelde beş ayrı grupta ele alınıp açıklanır:
- Sıvalar
- Yapıştırıcıyla tespit edilen plaka halindeki rijit kaplamalar
- Konstrüksiyon sistemiyle tespit edilen plaka halindeki rijit kaplamalar
- Prefabrike duvar kaplama ve panelleri
- Giydirme cepheler

Dış Cephe Kaplama Nasıl Yapılır

 

Iç Cephe Kaplama Nasıl Yapılır,

Iç Cephe Kaplama Nasıl Yapılır fiyat,

Iç Cephe Kaplama Nasıl Yapılır ucuz,

Iç Cephe Kaplama Nasıl Yapılır modeller,

Iç Cephe Kaplama Nasıl Yapılır marka:

 

Dış cephe kaplamalarında Türkiye ve Dünya pazarında ahşap ve ahşap türevi ürünlerde compact laminat aranan bir ürün haline geldi.

dış cephe compact laminat paneller, konut, işyeri, alışveriş merkezleri, bankalar,kamu kurum ve kuruluşları ve hastaneler gibi her türlü dış cephe uygulamalarında kullanılıyor. Renk seçenekleri, fiziksel ve mekanik özellikleri ile yapılara kazandırdığı estetik görünümü sayesinde tercih sebebi oluyor.

 

ÇOK YAKINDA

CEPHEKAPLAMA.COM

DETAYLI OLARAK HİZMETE GİRECEKTİR.

Cephe Kaplama

 

 

Özel Arama
MSN Destek
 
Katalog

 

Katolog indirmek için tıklayın.